Üsküdar Üniversitesi

Mezun Öğrencilerimiz ile İlgili Yapılan Çalışmalar hk.

 

Sevgili Mezunumuz,
 
Kariyer Merkezi Direktörlüğü Mezunlar Ofisi ve Mezunlar Derneği olarak siz mezun öğrencilerimiz ile ilgili bir takım çalışmalar yapmaktayız.
İlk olarak (2019 mezunları hariç) tüm mezunlarımıza telefon ile ulaşarak iş ve eğitim durumlarını güncelledik, analizlerini yaptık ve genel sayımıza göre oranlarını tespit ettik. Bu konuda görüşmelerimizdeki yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.
 
İş hayatına atılan mezun öğrencilerimizin bir kısmını iş yerlerinde ziyaret edip röportajlarımızı gerçekleştirdik, bir kısmını da ÜÜ TV’de yayınlanan programımıza konuk ettik.
 
Yine Mezunlar Derneği web sayfası olan https://usumed.org.tr linkinde derneğe üye olmak isteyen mezun öğrencilerimizin doldurması gereken formu yayınladık.
Bu forma https://usumed.org.tr/uyelik-islemleri linkinden ulaşabilirsiniz.
 
Mezunlar Derneğine gösterdiğiniz ilgi için de ayrıca teşekkür ederiz. Üsküdar Üniversitesinden mezun olduktan sonra da sizleri aramızda görmek bizleri mutlu etmektedir.
Mezunlar Derneğine üye olup Mezun Kimlik Kartı avantajlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için kimlik kartlarını hazırladık ve adreslerine gönderimini gerçekleştirdik. Bugüne kadar 1000’den fazla üyemize kimlik kartları gönderildi. Mezun kimlik kartı avantajlarını öğrenmek için https://usumed.org.tr/mezun-karti linkini inceleyebilirsiniz.
 
Mezun öğrencilerimiz ile yaptığımız bir diğer çalışma “Kariyer Planlama Çalışmaları”dır.
Bu çalışma için siz mezunlarımızı bölümlere göre davet ettik ve bir araya gelme fırsatı bulduk. Davet ettiğimiz mezun öğrencilerimizin gelirken özgeçmiş örneklerini de getirmelerini istedik ve bu “Kariyer Planlama Danışmanlığı” için sizleri arayıp randevu vererek görüşmeye davet ettik. Bu görüşmelerimiz Özgeçmiş, İş Görüşmesi, Mülakat gibi alt çalışmaları içinde barındırmaktadır.
Bu çalışmamız için randevu almak isterseniz Kariyer Merkezi Direktörlüğü sayfamızda (https://kariyer.uskudar.edu.tr) yer alan formu doldurmanız ve bizlere göndermeniz yeterli olacaktır. https://kariyer.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/4/randevu-formu
 
Yaptığımız çalışmalarla ilgili detaylı bilgi almak isterseniz remziye.copur@uskudar.edu.tr veya asli.arabaci@uskudar.edu.tr adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Sizlere yönelik yaptığımız çalışmaların bizleri mutlu ettiğini bilmenizi isteriz. Birlikteliğimizin artarak sürmesi dileklerimizle,

Sevgi ve saygılarımızla.