Üsküdar Üniversitesi

Çocuk Gelişimi bölümü mezunları kariyer planlama çalışmasında

Çocuk Gelişimi bölümü mezunları kariyer planlama çalışmasında

Üsküdar Üniversitesi Mezunlar Derneği ve Kariyer Merkezi’nin ortak çalışması olan, mezunlara yönelik Kariyer Çalışmalarının sekizincisi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Çocuk Gelişimi bölümü mezunları için gerçekleştirildi.

Çarşı Yerleşke Emirnebi1 de gerçekleşen program, Çocuk Gelişimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nurper Ülküer, Dr. Öğr. Üyesi Filiz Shine Edizer, Öğr. Gör. Neşe Şekerci ve Araş. Gör. Begüm Gamiş’in katılımları ile yapıldı.

Derneğin çalışmalarına yönelik bilgiler verildi

Etkinliğin açılış konuşması Mezunlar Derneği Başkanı Tayfun Gözler tarafından yapıldı. Gözler, konuşmasında derneğin açılışından bu güne kadar yapılan çalışmalardan ve ileriki dönemlerdeki hedeflerinden bahsetti.

Kariyer Merkezi Direktörlüğü Mezunlar Ofisi Sorumlusu Remziye Çopur ise derneğe ait web sayfasının içerikleri ve mezun kimlik kartını temini hakkında bilgi verdi.

Çocuk Gelişimi bölümü mezunları kariyer planlama çalışmasında 2

Ülküer: “Mezunlar iş ararken bilgilerini de artırmayı unutmamalı”

Çocuk Gelişimi Bölümü Başkanı ve aynı zamanda Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Nurper Ülküer, üniversitemizin dernek çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve başarılı bulduklarını söyledi. Ayrıca başkanı olduğu CGE DER (Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri Derneği) hakkında da bilgi verdi ve iki derneğin ortak çalışmalara imza atabileceğini belirtti. Bu derneklere aktif katılmalarının kariyerlerini geliştirmeleri ve istedikleri işi bulmaları açısından yararlı olabileceğini vurguladı. Ülküer, diğer taraftan, mezunların iş ararken, bilgilerini de yenileme ve arttırmayı unutmamaları gerektiğini hatırlattı. Remziye Çopur, bu konuda Üniversitenin Sürekli Eğitim Programlarının da kendilerine yardımcı olabileceğini belirtti.

Çocuk Gelişimi bölümü mezunları kariyer planlama çalışmasında 3

Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Arş. Gör. Begüm Gamiş, CGE DER’in yaptıkları faaliyetleri hakkında kısa bir sunum yaparken Üsküdar Üniversitesi işbirliği ile yapılan etkinliklerden de bahsetti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Filiz Shine Edizer ise yakın zamanda bölüm mezunları hakkında bir çalışma yapacaklarını ve bu çalışmaya göre mezun olan öğrencilerin nerelerde hangi görevlerde olduklarını, yaşadıkları sıkıntıları takip etmek istediklerini dile getirdi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğr. Gör. Neşe Şekerci ise Türkiye’deki üniversitelerin mezun etkinlikleri ile yurt dışındaki etkinliklerin benzer ve farklı yönleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Etkinlik, daha sonra iş hayatına atılan iki mezun öğrencinin, iş başvuru sürecinde ve mülakat sürecinde yaşadığı tecrübeleri diğer mezun arkadaşları ile paylaşımı ile devam etti.

Katılım gösteren mezun öğrenciler bir araya gelmekten mutluluk duydukları dile getirdi.

Kaynak : UHA