Üsküdar Üniversitesi

Kurucu Rektörün Mesajı

Değerli Üsküdar Üniversitesi Mezunları,

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında ülkemizin ilk tematik üniversitesi olarak her geçen yıl hem öğrencilerimizle hem de mezunlarımızla büyüyoruz. Bugüne kadar 22 bine yakın öğrencimize üst düzey, kaliteli eğitim imkânı sağladık. Öğrencilerimizi pozitif psikoloji temelli, başarıya odaklı, alanlarında çığır açacak buluşlara sahip bilim insanları olmaları için teşvik ettik, ediyoruz. Üniversite olarak kendimizi geliştirmeye ve büyütmeye devam ediyoruz.

Bizler yetiştirdiğimiz öğrencilerin Türkiye ve dünya sorunlarına vakıf, donanımlı, çalışkan ve topluma faydalı bireyler olmalarını hedeflerken, her bir öğrencimize başarılı olmayı da öğretiyoruz. Eğitim hayatın sonuna kadar süren bir süreçtir, gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamak ve başarılı olmak için yaşam boyu eğitimin önemine inanıyoruz. Bu nedenle üniversiteden mezun olmanın eğitim hayatının bir sonu olarak değil, eğitim hayatının basamaklarından biri olduğunu unutmayın. Değişen ve gelişen dünyada kendinizi geliştirmek için sürekli olarak çalışmalısınız. Dünyayı sizler gibi eğitimde ve bilgiye erişimde büyük fırsatlara sahip, beyinler değiştirecek.  

Sizler bizim ülkemize kazandırdığımız ve başarılarınızla gurur duyacağımız mezunlarımızsınız. Genç arkadaşlarınızın sizlerin tecrübe ve birikimlerine ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Üniversitemizi sık sık ziyaret etmenizi, üniversitemizle ve diğer mezunlarımızla ilişkilerinizi, bağlarınızı her zaman taze ve güçlü tutmanızı dileriz. Biz de sizlerden bir şeyler öğrenmeyi ve bu bilgiyi genç kuşaklara aktarmayı çok isteriz. Başarılarınız üniversitemiz için gurur kaynağı olacaktır.

Sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler sizinle olsun.

Prof. Dr. Nevzat TARHAN

T.C. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü 

T.C. Üsküdar Üniversitesi Yönetim Üst Kurulu Başkanı